Sobótka w Szkole Przyszłości- Przedstawienie „Kwiat jednej nocy”

21 Czerwca uczniowie ze „Szkoły Przyszłości” postanowili uczcić śpiewem, wierszami i tańcem Noc Sobótkową.

 

„Od lat wielu w Noc Sobótki

przez ulotne pół minutki paproć złota-

tak wieść niesie-

kwitnie gdzieś w głębokim lesie.”

 

Uczniowie zorganizowali przedstawienie „Kwiat jednej nocy”, za pomocą którego przybliżyli przybyłym do szkoły Rodzicom legendę o kwiecie paproci.Przy przepięknej scenografii przygotowanej przy pomocy uczniów Szkoły Przyszłości goście mogli przez chwilę zanurzyć się w fantastycznym świecie czarów i dziwów, aby usłyszeć prawdę potrzebną do życia.

„Zakwita raz, tylko raz biały kwiat” i przypomina o tym, że ważniejsze w życiu człowieka od bogactw tego świata są wartości takie jak przyjaźń, rodzina i miłość. Tego wieczoru nie zabrakło również tańców w kręgu, które przypominały o słowiańskim charakterze tego święta. W ten sposób uczniowie oraz grono pedagogiczne nieoficjalnie zakończyli rok szkolny 2011/2012  i rozpoczęli wakacje.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

miastodzieci.edu.pl - przedszkole niepubliczne Białołęka

Miasto Dzieci - Przedszkole Niepubliczne
ul. Głębocka 56d
03-287 Warszawa - Białołęka
tel. (022) 423 15 00