Zajęcia dodatkowe

Szkoła umożliwia uczniom  korzystanie z zajęć dodatkowych – kół zainteresowań oraz kół naukowych, które służą rozwijaniu talentów, umiejętności szczególnych oraz zainteresowań dzieci.

Wszystkie koła zainteresowań są wliczone w cenę czesnego i nie wiążą się z dodatkową odpłatnością. Istnieje możliwość wprowadzenia określonych zajęć na życzenie, zgodnych z oczekiwaniami  dzieci i  ich rodziców.

Stała oferta zajęć dodatkowych, realizowanych w Szkole Przyszłości, obejmuje:

WARSZTATY – KULTURA SŁOWA

• wzbogacanie słownictwa oraz wiedzy w zakresie literatury,
  • nauka pisania podań, kartek okolicznościowych, listów, pamiętników oraz dziecięcej literatury,
  • aktywna konfrontacja pięknego słownictwa i pisowni.

KINOTEKA

• prezentacja cyklu filmów o tematyce przyrodniczo- naukowej,
  • pokazy slajdów, przedstawiających różne zakątki świata z naciskiem na uwrażliwienie oraz podniesienie świadomości i wiedzy na temat różnic kulturowych.

„MÓL KSIĄŻKOWY”

• rozbudzanie zainteresowań czytelniczych (czytanie prasy, wierszy, własne próby literackie),
  • konkursy wewnątrzszkolne i uczestnictwo w konkursach pozaszkolnych,
  • wyjazdy do biblioteki,
  • spotkania czytelnicze,
  • inscenizacje,
  • czytanie tekstu dla zaproszonych gości w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”,
  • wzbogacanie posiadanych wiadomości,
  • zaspakajanie ciekawości świata,
  • korzystanie z encyklopedii.

Treningi rozwoju kompetencji psychospołecznych, kształtujące umiejętności w zakresie:

wyrażania myśli i uczuć, określania poziomów motywacji własnej, efektywnego zarządzania czasem, sposobów rozwiązywania dylematów moralnych, radzenia sobie w różnych sytuacjach społecznych, rozwoju osobistego, rozwoju talentów, panowania nad emocjami, autoprezentacji, technik kreatywnego myślenia, skutecznej komunikacji, pracy w zespole.