Marzenie Wiktorii – wielki finał akcji charytatywnej

Miesiąc przygotowań do przedstawienia „Dziewczynka z zapałkami” i do Kiermaszu Świątecznego to wiele pracy i pozytywnych emocji. A wszystko to z myślą o spełnieniu marzenia dziecka. Jeszcze nie wiedzieliśmy wtedy, że będzie nim Wiktoria, która marzyła o komputerze. Gdy dzieci dowiedziały się, że to jej marzenie zostanie spełnione, chciały wszystkie być obecne przy jego realizacji. Niestety stan zdrowia Wiktorii nie pozwalał na to. Dlatego też dzieci wspólnie przygotowały książeczkę z ilustracjami i napisały list. A przy wręczaniu miała być Marta, wybrana jako przedstawicielka dzieci ze „Szkoły Przyszłości”Przedszkola „Miasto Dzieci”.

Choć dzień był mroźny, rozgrzewała nas myśl, że już niedługo spełni się nie tylko marzenie Wiktorii, ale również nasze ;)

W domu ciepło przywitała nas mama Wiktorii i jej rodzeństwo. Gdy nadeszła chwila wręczenia komputera, radości nie było końca. Tym bardziej, że poza laptopem Wiktoria dostała również internet, grę i akcesoria. Gdy już wszystko zostało podłączone, zainstalowane, dziewczynki zasiadły i rozpoczęły „serfowanie” po ulubionych stronach w internecie. Chwile spędzone na miłej rozmowie minęły bardzo szybko i przyszedł czas pożegnania.

Marta dzieląc się wrażeniami z wyjazdu z innymi dziećmi powiedziała: „Było bardzo fajnie. Cieszę się, że pomogliśmy takiej fajnej dziewczynce spełnić marzenie o laptopie.” To prawda. Było pięknie. Dzieci wyraziły również nadzieję, że: „Może gdy Wiktoria poczuje się lepiej odwiedzi naszą szkołę?!”

A ja czuję się lepiej, nie tylko dlatego, że udało się nam spełnić marzenie Wiktorii, ale również z faktu, że nasze dzieci włożyły dużo serca i zapału by udało się je zrealizować. A w tym wszystkim wspierali nas ich rodzice, oraz pracownicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Szkoła Przyszłości”przedszkola „Miasto Dzieci”.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej fundacji MAM MARZENIE, gdzie znajduje się pełna relacja z wydarzenia:

http://www.mammarzenie.org/marzyciel/9739,16,laptop-z-internetem

 

miastodzieci.edu.pl - przedszkole niepubliczne Białołęka

Miasto Dzieci - Przedszkole Niepubliczne
ul. Głębocka 56d
03-287 Warszawa - Białołęka
tel. (022) 423 15 00