Dwie godziny dla Rodziny !

Nasza szkoła” Szkoła Przyszłości” 15 maja 2014 roku

świętuje Międzynarodowy Dzień Rodziny

poprzez włączenie się w akcję społeczną

„DWIE GODZINY DLA RODZINY”

Fundacja Humanites-Sztuka Wychowania, inicjator obchodów w Polsce Międzynarodowego Dnia Rodziny, ustanowionego przez ONZ w 1993 roku, po raz kolejny proponuje zadedykowanie swoim bliskim kilku godzin spędzonych na rozmowie ze swoimi najbliższymi, wzajemnym poznawaniu się.

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że honorowy patronat nad akcją objęła

Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

Akcja uzyskała również poparcie ONZ.

 

…MAMY DEFICYT CZASU I DOBREJ ROZMOWY…BEZ KTÓREJ TRUDNO
O DOBRE, TRWAŁE  RELACJE I CENNE WZORCE DLA MŁODEGO POKOLENIA… 

Zapraszamy przy okazji Dnia Rodziny do cieszenia się sobą bez konkurencji telewizora, komputera, smsów. Dzieci uczą się nie tyle słuchając, ile przede wszystkim bacznie obserwując nas dorosłych i swoje rodzinne otoczenie. Międzynarodowy Dzień Rodziny jest doskonałą okazją do spędzenia czasu razem. Rozmawiając o tym, kim jesteśmy, jakie są nasze doświadczenia, wspomnienia, jakie są relacje z Rodziną i przyjaciółmi. Najważniejsze, aby być razem.

W tym roku mottem naszej akcji jest hasło: „CO POKOLENIE TO MARZENIE”.  

Dlatego chcemy zachęcić Was do rodzinnej, MIĘDZYPOKOLENIOWEJ ROZMOWY
O MARZENIACH
, wspomnieniach z dzieciństwa, do pogawędki o dziadkach, krewnych, sąsiadach, przyjaciołach. Namawiamy do sięgnięcia do starych zdjęć i pamiątek oraz podzielenia się tym, co jest dziś dla nas najważniejsze.

Porozmawiajcie ze swoimi dziećmi i bliskimi o tym, co dają nam marzenia, dlaczego warto marzyć, jakie marzenia są nam szczególnie bliskie. Jak różniły się nasze marzenia, naszych dziadków i krewnych od tych, które obecnie mają nasze dzieci.

W szkole dzieci odbędą zajęcia ze swoimi wychowawcami wprowadzające w tematykę rodziny, marzeń, wspólnego spędzania czasu, szacunku itp.

Z wyrazami szacunku,

Ewa Gołofit Pizoń

Wicedyrektor

miastodzieci.edu.pl - przedszkole niepubliczne Białołęka

Miasto Dzieci - Przedszkole Niepubliczne
ul. Głębocka 56d
03-287 Warszawa - Białołęka
tel. (022) 423 15 00